El Falı

 

El falı nasıl bakılır
Elle fal bakma sanatı insanlara antik devirlerden malumdur.  El falını kadim Roma, Hindistan,Mısır,Tibet, çinde uygulamışlardır. Lakin, elle fala bakma konusunda en önemli payı Yunanıstan almaktadır, onlar elle fal bakmada kesin  bir bilim olduğunu söylemiş ve onu derinden ve ciddi şekilde öyrenmişlerdir. Elle fala herkes bakabilir, sadece biraz tecrübe ve bilgisi olmalıdır.
Elinin içine bakarak insanın hayatını, gelecekte başverecek olanları, hastalıkları v.s anlatmaktadır.  Kadınların en çok ilgisini çektiği konu- evlilik ve çocuk falına bakmaktır.
1. Kalp çizgisi
2. Akıl çizgisi(kafa çizgisi)
3. Hayat çizgisi
4. Kader çizgisi
El falı bakmaya ana çizgiden başlanması gerekir ve buda hayat  çizgisidir. Bu el falında en önemli yeri tutmaktadır. Venüs dagının( başparmagın altında)kaplamaktadır, insanın hayat potensiyalini ifade etmektedir. O en esas ve önemlin olanıdır.  Onunla insanın sağlığını, kronik hastalıklarını v.s. öğrenilmektedir.
Fal bakınca onun nerede olduğunu hemen belirlemek gerekir. Çizginin başparmağa yakın yerleşmesi ihtimalinde kişi  sinir hastalığından, depresyondan ve isteklerini yapma enerjisinin yetersizliginden azap çekiyordur. Eğer ki, çizgi Venüs dagından aralıysa , bu kişiler çok hayatsever  ve  dayanıklıdırlar.
Unutmamak gerekir ki, ana çizginin kopması  ölümün ve ya belanın yakınlaşması anlamını vermemektedir. Bazı durumlarda bu hayat bakışının değişmesi ifade etmektedir.

Yorumlar kapatıldı.